Hakkımızda / Markamız

2012 yılından beri “Burcu Okut Jewellery” markası olarak, alışılmışın dışında, sadeliğin ön planda olduğu minimal tasarımlarımız ile hayatlarınıza eşlik ediyoruz. Özgün tasarımlarımızı, gelecek nesillere miras olarak bırakılacak, yüksek kaliteli mücevherlere dönüştürüyoruz. Tasarımlarımızın sizler için ne kadar değerli olacağını biliyor ve tüm ürünlerimizi özenle tasarlayarak üst düzey bir işçilik ile hazırlıyoruz.

Sizlere en iyi mücevher deneyimini yaşatmayı hedefleyerek hazırladığımız Suadiye mağazamızda tüm ürünlerimizi görebilecek ve kişiye özel tasarımlara sahip olabileceksiniz.
Alyans ve tektaş tasarımlarımızdan oluşan “Burcu Okut Wedding” koleksiyonumuz ile Türkiye’de öncü olmaktan gurur duyuyor ve her geçen gün yeni tasarımlar ekleyerek koleksiyonumuzu genişletiyoruz.

Burcu Okut Jewellery’de mücevherlerimizi sadece etik yollar ile tedarik edilen pırlanta ve natürel doğal taşlar ile hazırlıyor ve uzmanlarımız tarafından her detayı incelenen en üst kalite doğal taş ve pırlantaları kullanıyoruz. Mücevherlerimizde kullandığımız 0,30 ct ve üzeri pırlantalarımızın tümünü uluslararası en güvenilir bağımsız kuruluş olan Gemological Institute of America’nın (kısaca GIA) sertifikası ile teslim ediyoruz. Sipariş üzerine hazırladığımız özel tasarımlarımızla hem ekolojik ayak izimizi en az seviyede tutuyor hem de temin ettiğiniz her bir mücevherin yalnızca sizin için hazırlandığından emin oluyoruz.

Alyans ve tektaş tasarımlarımızdan oluşan “Burcu Okut Wedding” koleksiyonumuz ile Türkiye’de öncü olmaktan gurur duyuyor ve her geçen gün yeni tasarımlar ekleyerek koleksiyonumuzu genişletiyoruz.

EKİBİMİZ & ATÖLYEMİZ

Burcu Okut Jewellery’ de tasarım ekibimizin özen ile tasarladığı her bir mücevheri, atölyemizde yüksek kalite ve üst düzey el işçiliği ile üretiyoruz. Alanlarında yıllarca deneyime sahip mücevher ustalarımızın en iyi şekilde uyguladıkları teknikler ile tasarımlarımızı bütünleştiriyor ve sizlere en iyi kalitede mücevherler sunuyoruz. Geleneksel uygulamaları modern teknikler ile birleştiriyor, özgün tasarımlarımızı en doğru yansıtacak şekilde üretiyoruz.


Alanında eğitimli uzmanlardan ve tasarımcılardan oluşan tecrübeli ekibimizle sizlere yalnızca bir mücevher değil, mücevher ile bütünleşen uzun vadeli bir kullanım deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.


Ekibimizde Burcu Okut başta olmak üzere renkli taş ve pırlantada dünya üzerinde en güvenilir bağımsız laboratuvar olan Gemological Instute of America’dan eğitimli ve sertifikalı uzmanlarımız yer almaktadır. Her zaman en iyi kalitede natürel pırlantalar ve renkli taşlar kullanıyor ve sizlere sunduğumuz tüm taşlarımızın kalitesini ilk önce eğitimli ve tecrübeli uzmanlarımız ile kontrolden geçiriyoruz. Ürünlerimizi size en mükemmel hali ile ulaştırabilmek için çok aşamalı bir kalite kontrol sürecinden geçirdikten sonra sizlerle buluşturuyoruz.

Alanında eğitimli uzmanlardan ve tasarımcılardan oluşan tecrübeli ekibimizle sizlere yalnızca bir mücevher değil, mücevher ile bütünleşen uzun vadeli bir kullanım deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.

PATENTLİ & YENİLİKÇİ TASARIMLARIMIZ

Türkiye dahil olmak üzere 29 ayrı ülkede tescillenmiş olan markamız Burcu Okut Jewellery olarak müşterilerimiz ile buluşuyoruz. Uluslararası enstitüler ve Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenen ve Patentli Marka olarak koruma altında olan Burcu Okut Jewellery markası ile alanımızda öncü olmaktan gurur duyuyoruz.


Tasarım ekibimiz ile detaylıca çalışarak hazırladığımız yenilikçi ve özgün tasarımlarımızı, Türk Patent Enstütüsü tarafından patentlerini alarak sizlerin beğenisine sunuyoruz. Patentli tasarımlarımızın yer aldığı koleksiyonlarımız ile sizlere hayatlarınızın her anında eşlik edecek mücevherler hazırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.


Mücevherlerimizde yalnızca altın, platin gibi değerli madenler kullanıyoruz. Tüm altın renklerimizin yanında bize özel, patentli imza rengimiz “honey gold, bal rengi altın” ile eşsiz alyanslarımızı daha da özelleştiriyoruz.

Türkiye’de tanınmasına ve yaygınlaşmasına yardımcı olduğumuz birçok değerli doğal taşı tasarımlarımızda kullanmaya devam ediyoruz. Başta pırlanta olmak üzere safir, ham elmas, turmalin, morganite, spinel ve tanzanite gibi üst segment doğal taşlar ile çalışıyoruz.

Türkiye dahil olmak üzere 29 ayrı ülkede tescillenmiş olan markamız Burcu Okut Jewellery olarak müşterilerimiz ile buluşuyoruz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Burcu Okut Jewellery olarak markamız ile özdeşleştirdiğimiz kalite standartlarımıza çok önem veriyoruz. Suadiye’de bulunan mağazamızda ve www.burcuokut.com web sitemiz aracılığı ile, alanında deneyimli ekibimizle sizlere en iyi ürünleri, en iyi hizmet kalitesiyle sunuyoruz.


Mücevherlerimizin tümüne duyduğumuz güven duygusu ile sizlere sahip olduğunuz her Burcu Okut Jewellery ürünü için ömür boyu bakım garantisi sağlıyoruz.


Uluslararası güvenilirliği en yüksek bağımsız kuruluş Gemological Institute of Amerika’dan eğitimli uzmanlarımız ile GIA’nın onaylı satış listesinde yer alıyoruz.


Her biri kendine has özellikleri olan, eşsiz doğal taşlar ile çalışmayı markamız ile özdeşleştirdiğimiz için tasarımlarımızda sadece en iyi kalite natürel pırlanta ve renkli doğal taşları kullanıyoruz. Bu sayede sahip olduğunuz her bir Burcu Okut Jewellery tasarımının her zaman eşsiz olacağından emin oluyoruz.


Web sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları uyguluyoruz. Hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapabilmeniz için ödeme altyapımızda iyzico ile çalışıyoruz. Ücretsiz ve sigortalı şekilde gönderimlerini sağladığımız siparişlerinizi size ulaşana kadar Burcu Okut Jewellery güvencesi ile koruyoruz.

Mücevherlerimizin tümüne duyduğumuz güven duygusu ile sizlere sahip olduğunuz her Burcu Okut Jewellery ürünü için ömür boyu bakım garantisi sağlıyoruz. Uluslararası güvenilirliği en yüksek bağımsız kuruluş Gemological Institute of Amerika’dan eğitimli uzmanlarımız ile GIA’nın onaylı satış listesinde yer alıyoruz.

ETİK DEĞERLERİMİZ

Burcu Okut Jewellery olarak içinde bulunduğumuz sektörün ve markamızın etik değerlerine bağlı çalışmaya öncelik veriyoruz. Hassasiyetle yaklaştığımız bu konu karşısında ekip olarak ödün vermiyor, tüm süreçlerimiz boyunca da tedarikçilerimizi bu değerlere göre seçiyoruz.


Kurulduğumuz günden bu yana kişiye özel üretim yaparak, kullandığımız malzeme ve çıkarttığımız atık miktarlarını kontrol altında tutmaya özen gösteriyoruz. Sürdürülebilirlik ilkelerini dikkate alarak kurum içi ve üretim faaliyetlerimizi bu yönde şekillendirmeye çalışıyor ve sizler için hazırladığımız mücevherlerimizin doğaya saygılı olması için elimizden geleni yapıyoruz.


Türkiye’nin de üyesi olduğu, yasa dışı çıkartılan ham elmasların ticaretinin ve kayıt dışı kazancın önüne geçmeyi hedefleyen Kimberly Süreci’nin ilkelerine bağlı kalıyor ve bu konuda etik değerlere çok dikkat ediyoruz. Mücevherlerimizde yalnızca akredite tedarikçilerden temin ettiğimiz kaynağı bilinen, güvenilir taşları kullanıyoruz.

BURCU OKUT KİMDİR?

Burcu Okut, 1986 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi’nde yaptığı yüksek lisansın ardından eğitimini 1 yıl Londra'da devam ettirdi. Çağdaş takı tasarımı ve yeni teknikler üzerine yerli ve yabancı birçok eğitimlere katıldı. Ayrıca mücevherin kalbinin attığı yer olan Kapalı Çarşı’nın tecrübeli kuyumcu ustalarından geleneksel teknikler üzerine eğitim aldı. Pırlanta ve renkli taşlar üzerine GIA eğitimlerine katılarak, bu alanda uzmanlaştı.


Mücevhere olan ilgisi ve aldığı tasarım/üretim eğitimlerinin ardından, 2012 yılında kendi adını taşıyan “Burcu Okut Jewellery” markasını yarattı ve Moda’daki atölyesinde geleneksel kuyumculuk tekniklerini çağdaşlaştırarak kendine has, özgün ve sıra dışı tasarımlarını altın ve gümüşle çalıştı.
Tasarımcı, çalışmalarına İstanbul Moda'daki atölyesinde "Çağdaş Mücevher Tasarımını" geleneksel teknikler ile birleştirerek el yapımı, sıra dışı altın ve gümüş mücevherler yaratarak başladı.

Tasarımları, İstanbul’da birçok showroom ve mağazanın yanı sıra, İngiltere başta olmak üzere Amerika, Avustralya ve Kanada gibi ülkelerin çeşitli mağazaları ve e-ticaret siteleri aracılığı ile de birçok tasarım sever ile buluştu.

Burcu Okut, 2015 yılında kişiye özel alyans, tektaş ve evlilik mücevherlerini içeren kendi tasarımları ile “Burcu Okut Wedding’’ koleksiyonunu hazırladı. Özel alyans ve tektaş tasarımları ile sektörde öncü olmayı başardı, ilham kaynağı oldu.
Tasarım ve üretim aşamalarının her detayı kendisi ve mesleğinde üst düzey eğitim, bilgi ve tecrübeye sahip mücevher ustalarından oluşan ekibi ile kusursuz bir el işçiliği ile kişiye özel tasarımlar hazırlayamaya ve baş tasarımcı olarak markayı geliştirmeye devam etmektedir.

Kuyumculuk Yetki Belgesine sahip olan Burcu Okut, İstanbul Ticaret Odasına kayıtlı olarak, 29 ülkede tescilli markası ile Suadiye’deki mağazasında, ekibiyle birlikte yeni tasarımlar ve mücevherler yaratmaya devam etmektedir.