Sık Sorulan Sorular

Merhaba,

 Bu sayfada sizlerden gelen ve sık sorulan sorulara cevap veriyor olacağız.

 •  Nasıl sipariş verebiliriz? 

Ürünlerimizi mağazamızda tasarımcılarımız eşliğinde detaylandırarak sipariş verebilirsiniz. 

Alyanslar için örnek modelleri deneyerek ve size özel detayları belirleyerek, 

Pırlanta tektaşlarda örnek modelleri deneyerek, istediğiniz pırlanta kesimi, karatı ve özelliğini belirleyerek,

Renkli taşlı ürünlerde ise yine örnek modelleri görerek ve doğal taş koleksiyonumuzdan size özel taşınızı seçerek sipariş verebilirsiniz.

 • Siparişler kaç günde hazırlanıyor?

Siparişiniz onaylandıktan sonra üretim süremiz ortalama olarak 15 gündür. Ancak üretim süreci tasarım detayına göre değişiklik gösterebilmektedir. Siparişiniz öncesinde mutlaka bu süre ile ilgili tasarımcılarımızdan bilgi almanızı öneririz.

 •  Fiyatlarınızı merak ediyoruz, paylaşır mısınız?

Kişiye özel hazırlanan her bir mücevherin temel yapısında altın, platin gibi kıymetli madenler ve onu tamamlayan pırlanta, elmas, doğal taş vb. diğer malzemeler vardır.

Her bir mücevherin, ağırlık, işçilik, altın saflık ayarı ile üzerindeki taşların cinsi, karatı ve özelliğine göre fiyatı değişmektedir. Dolayısıyla bu faktörler netleştikten sonra fiyat verilmesi daha sağlıklı olacaktır. Bu sebeple istediğiniz ürünün fiyat bilgisini mağazamızı ziyaret ettiğinizde tasarımcılarımız ile birlikte ürün detaylarını ve özelliklerini netleştirdikten sonra en doğru şekilde alabilirsiniz. Yine de fikir vermesi için yaklaşık fiyatları bilgilerinize sunarız. 

Alyanslar

Alyanslarımızın çifti ortalama olarak 7.000 TL'dir. Modeline göre ortalama fiyatın biraz aşağısında ya da yukarısında ürünlerimiz mevcuttur.

 Pırlantalı Alyans ve Tamturlar

Pırlanta detaylı alyanslarımız ve tamturlarımız ise tek olarak fiyatı 5.200 TL’den başlamaktadır.

 Tektaşlar

 Pırlanta tektaş ve doğal taşlı yüzüklerde istediğiniz karat ve özellikte çalışabiliyoruz. Fiyat aralığımız seçeceğiniz modele, taşa ve karata göre değişecektir. Özellikle merak ettiğiniz modellerle ilgili tüm sorularınız ve detaylı bilgi için bilgi@burcuokut.com adresine mail atabilir ya da mağazamızdan bilgi alabilirsiniz.

 •  Ürünleri görüp, deneyebileceğimiz bir mağazanız var mı?

İstanbul Bağdat Caddesi'ndeki mağazamızda tüm alyans modellerimizin örnekleri mevcuttur. Tektaş modellerimizin ise birer adet örneği mevcuttur.

Instagram hesabımızdan paylaştığımız ürünlerin birçoğu sipariş üzerine müşterilerimizin seçtiği taşlar ile çalıştığımız ve teslim ettiğimiz ürünlerdir. Dolayısıyla hesabımızda gördüğünüz her ürünün birebir aynısını mağazamızda göremeyebilirsiniz.

Özellikle merak ettiğiniz bir ürün var ise lütfen bizim ile iletişime geçiniz böylelikle beğendiğiniz modelin mağazada örneği olup olmadığını ve güncel bilgilerini size iletebiliriz.

 • Mağazanıza geldiğimizde direkt olarak satın alabileceğimiz ürünler mevcut mu?

Evet. Mağazamızda alyans kategorimiz hariç direkt olarak satın alabileceğiniz sınırlı sayıda ürünümüz mevcuttur. Bunlar içerisinde pırlanta tektaş, doğal taşlı yüzükler ve kolyeler bulunmaktadır.

 • Mağazanıza ulaşım nasıl sağlanır?

 Adresimiz: Caddebostan Mah. Erenköy Cami Sokak No:8 – Bağdat Caddesi Kadıköy-İstanbul.

Google Haritalarında Burcu Okut Jewellery işaretlidir. Ayrıca Web Sayfamızdaki İletişim bölümünde Adresimizin haritası Mevcuttur.

Mağazamız, Bağdat Caddesi üzerindeki Galip Paşa Camii’nin köşesinden sahil yoluna inen  Erenköy Cami Sokağı’nın içindedir. Sahil Yolu tarafında ise Marmara Yelken Klübü vardır.  Mağazamız sokağın her iki başından 150m mesafede bulunmaktadır.

 • Mağazanız Önünde Otopark Kolaylığı Var mıdır?

Mağazamızın sokağı üzerinde Kadıköy Belediyesinin Ücretli Oto Park Hizmeti vardır. Yine sokağımızın sonunda sahil yolu tarafında İBB’nin İspark’ı da mevcuttur.

 • Mağazanızda beğendiğimiz bir alyans modeli üzerinde istediğimiz değişiklikleri yaptırabilir miyiz?

Alyans koleksiyonumuzdaki modelleri istediğiniz renk altın ile (sarı, rose ya da beyaz) sizin ölçünüzde, içerisine istediğiniz yazı ile size özel olarak hazırlıyoruz. Tasarımında istediğiniz ufak değişiklikleri ise modelin uygunluğu doğrultusunda gerçekleştirebiliyoruz.

 • Mağazanızı istediğimiz zaman  ziyaret edebilir miyiz yoksa randevu mu almamız gerekiyor?

Hafta içi günlerde randevu almanızı öneriyoruz. Çünkü size özel ayrılan sürede  rahat bir şekilde ürünleri incelemenizi ve size özel bir danışmanlık vermeyi tercih ediyoruz. Randevu almadan uğrayan müşterilerimize de  hizmet veriyoruz, ancak randevulu müşterilerimiz ile çakışması durumunda istemeden de olsa onları biraz bekletmek durumunda kalabiliyoruz.

Cumartesi günü için ise randevu planlaması yapmıyoruz. Cumartesi gününde müşterilerimize geliş sıralarına göre hizmet ve danışmanlık veriyoruz. Olabilecek bir yoğunlukta sizi biraz bekletirsek anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

 • Nasıl randevu alabiliriz?

Randevu için 0216 449 08 38 nolu telefon ya da bilgi@burcuokut.com mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 • Çalışma günlerinizi ve saatlerinizi öğrenebilir miyiz ?

Haftaiçi 11:00 – 19:00 arası, Cumartesi günleri ise 12:00 – 18:00 saatleri arasında açığız. Pazar günleri ise kapalıyız.

 • Ürünlerinizde kullandığınız materyaller nelerdir?

Ürünlerimizde 14 ve 18 ayar altın ve ayrıca isteğe bağlı olarak platin ile çalışıyoruz. Taş olarak başta pırlanta olmak üzere safir, turmalin, morganit, tanzanit gibi değerli doğal taşlar ile çalışıyoruz.

 • Yüzük ölçümü / kız arkadaşımın yüzük ölçüsünü  bilmiyorum. Nasıl bir yol izleyebiliriz?

Yüzük ölçünüzü mağazamızda bizim almamız en sağlıklı yoldur.  Eğer mağazamıza gelemeyecek durumdaysanız yakınınızdaki bir kuyumcudan ölçünüzü aldırıp bildirebilirsiniz.

Eğer kız arkadaşınıza süpriz bir yüzük hazırlayacaksanız kullandığı ve yüzük parmağına tam olan bir yüzüğü bize getirebilirsiniz. İp ile ölçü alma vb. yöntemler genelde yanlış sonuç vermektedir. Diğer alternatif  ölçü yöntemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Pırlanta yerine sentetik taş kullanabiliyor musunuz?

Hayır. Burcu Okut Jewellery ‘de hiçbir zaman sentetik taş kullanmıyoruz. Ürünlerimizde sadece pırlanta ve değerli doğal taşlar kullanıyoruz.

 • Daha önce pırlanta alışverişi yapmadık. Bu konuda bizi yönlendirebilir misiniz?

Hayalinizdeki evlilik teklifi yüzüğünü hazırlama süreci oldukça keyifli bir deneyimdir. Bu konuda endişe ya da sıkıntı duymanıza gerek yok. Pırlanta hakkında bilmeniz gereken tüm teknik ve tasarımsal detayları mağazamıza geldiğinizde size detaylı bir şekilde anlatıyor olacağız.

 • Başka bir markada beğendiğimiz modellerin aynısını bizim için üretebilir misiniz?

Diğer markalara ait olan ürünleri çalışmıyoruz. Sadece Burcu Okut Jewellery'e ait tasarımları çalışıyoruz, ya da sizin istekleriniz doğrultusunda yeni tasarımlar çıkarıyoruz. 

 • Kendi pırlantamızı ya da taşımızı size getirsek onları kullanarak ürün hazırlayabilir misiniz?

Hayır. Dışarıdan hiçbir şekilde taş kabul etmiyoruz. Sadece kaynağını bildiğimiz ve özenle seçtiğimiz kendi pırlanta ve diğer değerli taşlarımızı kullanıyoruz.

 • Sadece yüzük montürü satın alabilir miyiz?

Hayır. Sadece montür satışı yapmıyoruz. 

 • Ürünleri siz mi üretiyorsunuz?

Evet. Tüm ürünlerin tasarım ve üretimi tamamen bize aittir. 

 • Garanti ve sertifika veriyor musunuz?

Evet. Tüm ürünlerimiz Burcu Okut Jewellery tarafından garanti güvenceli ve sertifikalı olarak satılmaktadır. Ayrıca 0,30 karat ve üzeri olan tüm pırlanta tektaş ürünlerimizi uluslararası geçerli GIA sertifikası ile teslim ediyoruz.

 • Aldığımız mücevherin bakımını yapıyor musunuz ?

Evet. Burcu Okut Jewellery’den aldığınız her ürünün bakımını ihtiyaç duyduğunuz her zaman sizin için ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz. Genel olarak yılda  1 ya da 2 kez düzenli olarak bakıma getirmenizi öneriyoruz. Bu sayede aldığınız mücevherler ışıltısını ilk günkü gibi koruyacak ve bir ömür boyu memnun bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

 • İade ve değişim var mıdır?

Öncelikle sipariş verdiğiniz üründen memnun kalmanız için tüm özeni gösterdiğimizi bilmenizi isteriz. Her bir ürünümüzü, sipariş üzerine kişiye özel olarak tek bir ürün olarak üretiyoruz.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda “Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler, Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler” olarak sayılmaktadır. Dolayısıyla kişiye özel ürünler ve kişiye özelleştirilen ürünlerde değiştirme ve iade yapılmamaktadır.

 • Yüzük ölçüsü büyük ya da küçük olma durumunda tadilat yapıyor musunuz?

Evet. Büyütme ya da küçültmeye uygun yüzüklerimizin ölçüsünü müşterilerimiz için ücretsiz olarak  değiştiriyoruz. Sadece tamtur veya tasarımı ölçü değişimine uygun olmayıp, yeni baştan yapılacak yüzükler için tadilat ücreti talep ediyoruz.

 • Şehir dışına gönderim yapıyor musunuz?

Sipariş üzerine size özel çalıştığımız için ürünlerimizi yakından görerek sipariş vermenizi tavsiye ediyoruz. Yine de mağazamıza gelemeyen müşterilerimize sadece alyanslarda uzaktan yardımcı olabiliriz. Tektaşların şehir dışına güvenli gönderimi için çalışma yapıyoruz. Yakın bir zamanda bu konuda sizleri bilgilendireceğiz.

Sorunuzun cevabını burada bulamıyorsanız ya da daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Saygılarımızla,

Burcu Okut Jewellery