Hakkımızda


Burcu Okut, 1986 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi’nde yaptığı yüksek lisansın ardından eğitimini 1 yıl Londra'da devam ettirdi. Çağdaş takı tasarımı ve yeni teknikler üzerine yerli ve yabancı birçok workshopa katıldı. Ayrıca mücevherin kalbinin attığı yer olan Kapalı Çarşı’nın en eski kuyumcu ustalarından geleneksel teknikler üzerine eğitim aldı.

Burcu Okut, mücevhere olan ilgisi ve aldığı tasarım/üretim eğitimlerinin ardından, 2012 yılında kendi adını taşıyan “Burcu Okut Jewellery” markasını yarattı. İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olan Okut, Patent müracaatını da yaparak markasını tescil ettirdi ve Patentli Marka olarak koruma altına aldırdı. 

Tasarımcı, çalışmalarına İstanbul Moda'daki atölyesinde "Çağdaş Mücevher Tasarımını" geleneksel teknikler ile birleştirerek el yapımı, sıradışı altın ve gümüş mücevherler yaratarak başladı. Tasarımları, İstanbul’da birçok showroom ve mağazanın yanısıra, İngiltere başta olmak üzere Amerika, Avustralya ve Kanada gibi ülkelerin çeşitli mağazaları ve e-ticaret siteleri aracılığı ile de birçok tasarım sever ile buluştu.

Burcu Okut, 2016 yılında kişiye özel alyans, tektaş ve evlilik mücevherlerini içeren Burcu Okut Wedding koleksiyonunu hazırladı. Tasarım ve üretim aşamalarının her detayı kendisi ve mesleğinde üst düzey eğitim, bilgi ve tecrübeye sahip mücevher ustalarından oluşan ekibi ile birlikte kusursuz bir el işçiliği ile kisiye özel hazırlanmaktadır. Wedding koleskiyonunda, maden olarak altın ve platin, taş olarak ise başta pırlanta olmak üzere safir, turmalin, morganit ve tanzanit gibi değerli doğal taşlar kullanılmaktadır. 

Burcu Okut Jewellery 2017 yılından beri Bağdat Caddesi’ndeki mağazasında misafirlerini ağırlamaya ve onlar için en zarif ve özel mücevherleri yaratmaya devam etmektedir.